Dzieje sięGłogów

Kamień węgielny wmurowany! W Głogowie ruszyła wielka inwestycja. Będą setki miejsc pracy [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

Kamień węgielny wmurowany! W Głogowie ruszyła wielka inwestycja. Będą setki miejsc pracy [ZDJĘCIA]

Inwestycja przy ul. Strefowej ruszyła. Buduje się tam ogromna hala. A dziś (2.12.) na tym terenie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Przyjechali zarządzający firmą Panattoni, czyli inwestora. Był też prezydent Rafael Rokaszewicz. A także przedstawiciele pierwszego najemcy tej hali – FM Logistic Polska. W Europie mają 17 centrum logistycznych i 30 magazynów przeładunkowych. – Głogów jest dla nas strategiczną inwestycją: pierwszą na Dolnym Śląsku – słychać było podczas konferencji.

Damian Kowalczyk, dyrektor Panattoni, wspomniał o planach. – Jesteśmy liderem nieruchomości przemysłowych w Europie. Rośniemy w siłę dzięki naszym klientom. Dla FM Logistyk wybudujemy supernowoczesny i ekologiczny obiekt. Dziękujemy prezydencie za zaufanie. To nie jest nasze ostatnie słowo – zapowiadał. Cały park będzie miał 110 tys. mkw. powierzchni. Aktualnie budowany jest obiekt o pow. 80 tys. mkw. Będzie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne. Będą tam też łąki kwietne, inteligentne zarządzanie energię. – Jesteśmy liderem proekologicznej zmiany – dodawał Kowalczyk.

Prezydent opowiedział też historię ich współpracy. – Kilka tygodni temu dokonaliśmy aktu sprzedaży tej nieruchomości. Poprzedzony był długą współpracą. To trwało ponad dwa lata. Nikt wówczas – a przynajmniej ja nie przypuszczałem, że aż tak to zaowocuje. Mówimy o przedsięwzięciu, którego Głogów dawno nie widział – podkreślał. Nie ukrywał, że to atrakcyjne tereny pod inwestycję, bo przecież wkrótce ma powstać tam obwodnica miasta.

Miasto na sprzedaży działki o pow. 20 ha pod tę inwestycję zarobiło 9 mln zł. Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego było początkiem czegoś wielkiego: tutaj powstaną setki miejsc pracy. Pierwsze z nich już w maju przyszłego roku. FM Logistyk na start planuje zatrudnić 150 osób. A to nie koniec. W tubie, którą wmurowano, znalazło się wspólne porozumienie. Także lokalna prasa – Tygodnik Lokalny “Głos Głogowa.”
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się