Dzieje sięGłogów

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą w Głogowie2 min na czytanie

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą w Głogowie

Funkcjonariusze z dolnośląskiego i opolskiego urzędu celno-skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Tak zwane kasyna znajdowały się w Legnicy, Głogowie, Polkowicach, Lubinie, Prochowicach, Osłej i Spalonej.

W akcji wzięło udział aż 127 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.  Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Radoxim 5

Uderzenie w „hazardowe podziemie”. Funkcjonariusze zlikwidowali 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 64 automaty do gier, a w nich gotówkę około 100 tys. zł.

Przeszukano także lokale mieszkalne oraz magazyny należące do osób, które organizowały nielegalne gry hazardowe.

Gotówka, biżuteria i luksusowe zegarki. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej i opolskiej KAS zabezpieczyli: około 500 tys. zł w gotówce w walucie polskiej oraz walutach obcych. 50 szt. biżuterii złotej oraz 6 szt. luksusowych zegarków na kwotę około 120 tys. zł. Zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie 2,5 mln zł.

Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym, jak również otrzymali zakaz wykonywania działalności w celu organizacji gier na automatach hazardowych, logicznych lub strategicznych.

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie piątego podejrzanego.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.  Za uczynienie  z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się