Dzieje sięGłogów

“Kasjerka z Biedronki została milionerką”. Klikasz i ściągasz wirusa1 min na czytanie

"Kasjerka z Biedronki została została milionerką". Klikasz i ściągasz wirusa

W sieci coraz więcej sensacyjnych artykułów dotyczących Głogowa. Interweniujecie, że pojawiają się one na portalach społecznościowych, gdzie można się czymś wymienić, coś kupić, coś sprzedać, znaleźć pracę. – Kliknąłem z ciekawości i ściągnąłem wirusa – podsyłam na linka do jednego z nich nasz Czytelnik. Ostrzega tych, którzy nie znają się na internetowych domenach. – Te z wirusami podejrzane są na pierwszy rzut oka. Długie, nie wiadomo nawet w nich o co chodzi – dodaje.

Faktycznie takich fake news nie brakuje. Niby sytuacja dotyczy Głogowa, ale w rzeczywistości okazuje się, że w ogóle do nich nie doszło. Dla przykładu jedna z pracownic głogowskiej Biedronki miała wygrać szóstkę w lotto. Inna jeździć porsche. Jest też news o seksownej nastolatce z liceum z zachęcającym hasłem – “zobaczcie, co zrobiła”.

– Korzystajmy ze sprawdzonych portali internetowych – z nich powinniśmy czerpać wiedzę – sugeruje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie, bo policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących cyberprzestępczości. – Przede wszystkim dotyczących oszustów w internecie – dodaje. Wszystkie takie sytuacje powinniśmy zgłosić na policję.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się