Artykuł sponsorowanyKGHM

KGHM Polska Miedź S.A. dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Nowe samochody dla głogowskiej policji3 min na czytanie

KGHM DBA O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW 4

Podczas piątkowej konferencji prasowej (7.02.) przekazano dwa nowoczesne auta dla Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Specjalny ambulans kryminalistyczny i nieoznakowany samochód patrolowy otrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Samochody udało się zakupić  ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. , która przekazała połowę kwoty oraz Komendy Głównej Policji. Fundacja przekazała na samochody  125 tys. zł.

Nasza działalność społeczna skupia się na zdrowiu i bezpieczeństwie naszych pracowników, ale równie istotne jest bezpieczeństwo mieszkańców Dolnego Śląska. Przekazane pojazdy będą znacznym wzmocnieniem komendy policji w Głogowie – mówił Adam Bugajczuk, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A. ds.rozwoju. Mercedes przeznaczony będzie do pracy techników kryminalistyki. Będzie wyposażony m.in. w agregaty prądotwórcze, radiotelefony i laptop. – Pojazdy będą używane przez policjantów w codziennej służbie – mówił mł. insp. Mariusz Bużdygan, komendant KPP w Głogowie. – Samochód jest wyposażony w to wszystko, co potrzebne nam jest w pracy w trudnych warunkach – tłumaczył. Passat będzie wykorzystywany przez m.in. jednostki inspekcyjne oraz kierownictwo komendy.

Mercedes kosztował 153 tys. 750 zł (z czego ponad 78 tys. zł przekazała fundacja KGHM). Volkswagen passat kosztował ponad 92 tys. zł (50 tys. zł z miedziowej organizacji). W latach 2010-2019 Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazała policji w regionie łącznie 2 mln 270 tys. zł. W tym 1 mln 383 tys. zł na zakup pojazdów służbowych i specjalistycznych, a 887 tys. zł na projekty dotyczące działań w zakresie profilaktyki społecznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja dofinansowywała również kampanie społeczne, akcje profilaktyczne, spotkania oraz konkursy odnoszące się do bezpieczeństwa. – Musimy dzielić środki możliwie sprawiedliwie wśród miast i miasteczek Zagłębia Miedziowego, ale można mieć pewność, że tych pieniędzy na bezpieczeństwo w Głogowie nie zabraknie także w kolejnych latach – podkreślał Jarosław Twardowski, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź S.A.

Nowe auta dla policji! Kosztowały 250 tysięcy złotych. W ich zakupie pomogła Fundacja KGHM Polska Miedź 29
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne