Dzieje sięGłogówKGHM

KGHM notuje zwiększoną produkcję miedzi. Kształtuje się ona na poziomie 530 tysięcy ton1 min na czytanie

KGHM  notuje zwiększoną produkcję miedzi. Kształtuje się ona na poziomie 530 tysięcy ton

W samym trzecim kwartale Grupa KGHM zarobiła 696 mln zł, co jest aż o 91 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wzrost przychodów nastąpił we wszystkich segmentach grupy.

Dobre wyniki wiążą się z poprawą parametrów produkcji. Produkcja miedzi płatnej w samym trzecim kwartale 2019 r. wyniosła 178 tys. t (poprawa o 4 proc.). Nie zawiodło również srebro, gdzie wzrost procentowy produkcji był jeszcze wyższy – 22 proc. Produkcja srebra wyniosła 1 031 tony do 848 ton po dziewięciu miesiącach 2018 r. Dla wszystkich głównych metali – miedź, srebro, metale szlachetne, molibden, plan produkcji został zrealizowany z kilkuprocentową nadwyżką

Na wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM największy wpływ miały przede wszystkim wyniki Spółki Matki – KGHM Polska Miedź S.A. Sytuacja w spółce zdecydowanie poprawiła się w stosunku analogicznego okresu roku 2018 ze względu na zakończenie oraz optymalizację istotnych inwestycji, takich jak: piec zawiesinowy w Hucie Miedzi Głogów I oraz pomocnicza instalacja do prażenia koncentratu.

Jak podaje spółka, tak dobre wyniki zostały osiągnięte pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych w okresie dziewięciu miesięcy 2019 roku. Cena miedzi spadła średnio o 9 proc., srebra o 1,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W tym samym okresie wsparciem dla wyniku przychodowego było umocnienie kursu USD wobec polskiego złotego o 7,6 proc.
DN

Podziel się informacją ...
  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się