Dzieje sięGłogów

KGHM pomoże powiatowi. Są dodatkowe fundusze dla szpitala i głogowskich szkół1 min na czytanie

Nowy tomograf w szpitalu w Głogowie. Było uroczyste przecięcie wstęgi 5

– Podpisaliśmy umowę z zarządem KGHM na wsparcie kilku bardzo ważnych inicjatyw – poinformował starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. 135 tys. zł z tych przekazanych powiatowi głogowskiemu pieniędzy pójdzie na wyposażenie oddziału ortopedii w szpitalu.

Konkretnie na nowy sprzęt: kamerę do mikrochirurgii małoinwazyjnej stawów kończyn, która jest specjalnością głogowskiego szpitala powiatowego. W zakresie edukacji i wychowania dofinansowanie pójdzie na wyposażenie dwóch pracowni szkolnych: elektrycznej i mechanicznej w Zespole Szkół Politechnicznych (50 tys. zł) oraz wsparcie budowy interaktywnej pracowni nauk ścisłych w II LO (95 tys. zł).

– W szpitalu chcemy kontynuować i realizować w tym roku dwa projekty profilaktyczne: badania USG piersi kobiet oraz diagnostykę leczenia raka gruczołu krokowego mężczyzn. W sumie to 157 tys. zł dodatkowo dla szpitala – poinformował starosta. W dziale pomocy społecznej znalazła się kwota 10 tys. zł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Głogowie.

– Sprawa była pilna, umowę z zarządem KGHM niedawno podpisaliśmy – starosta dodał, że wszystkie te inicjatywy wsparło KGHM, lecz są one finansowane z udziałem funduszy powiatu głogowskiego oraz szpitala.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się