Dzieje sięGłogów

KGHM: Pracownik ZWR na kwarantannie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem2 min na czytanie

KGHM: Pracownik ZWR na kwarantannie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem

KGHM Polska Miedź S.A. informuje o pracowniku Spółki (Oddział ZWR) z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Mężczyzna, zgodnie z procedurą KGHM, od 25 marca przebywał na kwarantannie po kontakcie z zakażonym pracownikiem. Mężczyzna czuje się dobrze, pozostaje w domu.
Zgodnie z procedurą obowiązującą w całej Grupie Kapitałowej KGHM, niezwłocznie zawiadomione zostały wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym pracownikiem. Osoby te zgodnie z procedurą Spółki, przez 14 dni nie są dopuszczane do pracy w firmie: wykonują pracę zdalną lub pozostają w samoizolacji. Ich liczba nie jest znaczna, ponieważ pracownik przebywał już na kwarantannie.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem wśród załogi ZWR odnotowany został 24 marca.

Radoxim 3

KGHM deklaruje pełną gotowość do współpracy i udzielenia pomocy służbom sanitarnym. W Spółce oraz całej Grupie Kapitałowej działają restrykcyjne procedury dostosowane do sytuacji epidemicznej w Polsce. Na bieżąco wdrażane są wszystkie nowe zarządzenia rządu oraz zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pracownicy spółki mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i zasad higieny. We wszystkich środkach przekazu funkcjonujących w grupie na bieżąco przekazywane są aktualne zalecenia i komunikaty służb sanitarnych.

Aby ograniczyć ryzyko pojawienia się wirusa wśród załogi KGHM, firma m.in. zamontowała systemy termowizyjne przed wejściami do oddziałów. Przy pięciu zakładach termowizja pomaga zlokalizować osoby z podwyższoną temperaturą ciała. Wkrótce identyczne automaty pojawią się we wszystkich oddziałach, pracownicy są badani przy pomocy bezdotykowych termometrów.

Wszystkie procesy w firmie przebiegają bez zmian, sytuacja nie stwarza zagrożenia dla funkcjonowania żadnego z projektów prowadzonych przez KGHM Polska Miedź SA. Spółka dostosowała procedury do sytuacji epidemiologicznej w Polsce. KGHM ma przygotowane scenariusze na wiele sytuacji związanych z sytuacją epidemiczną, w tym te dotyczące przeorganizowania pracy we wszystkich oddziałach firmy.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się