KGHM

KGHM przystąpił do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego1 min na czytanie

KGHM przystąpił do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Deklarację Partnerską Przystąpienia do klastra Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” 17 maja podpisali członkowie zarządu KGHM i szefostwo LSSE.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. powstał w kwietniu 2015 roku. Ideą jego działania jest rozwój przedsiębiorczości i sieci współpracy pomiędzy m.in. przedsiębiorcami, szkołami i uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo – badawczymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz wszystkimi zainteresowanymi rozwojem szkolnictwa branżowego i rynku w zakresie transferu wiedzy, technologii oraz kadr.

Dołączenie do klastra edukacyjnego wpisuje się w realizację przyjętej pod koniec ubiegłego roku strategii na lata 2019-2023. Wśród zadań, jakie przed sobą stawiamy, jest m.in. wsparcie rozwoju kompetencji przyszłości, które zaczyna się na poziomie edukacji i współpracy ze szkołami. Wiemy, że wykwalikowani pracownicy to kapitał firmy. Elastyczność i efektywność ekonomiczna jest możliwa tylko przy ich zaangażowaniu – mówił Marcin Chludziński, prezes KGHM.

W ramach współpracy KGHM ze szkołami średnimi z Zagłębia Miedziowego, miedziowa spółka organizuje m.in. zajęcia praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe, przygotowuje uczniów do uzyskania wybranych uprawnień zawodowych przed ukończeniem szkoły, umożliwia udział w dodatkowych szkoleniach dla młodzieży i nauczycieli, funduje stypendia dla wyróżniających się uczniów oraz wspiera szkoły w modyfikowaniu programów nauczania. 

OPR.RED/FOT.KGHM

Podziel się informacją ...
  • 25
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w KGHM