Dzieje sięGłogówKGHM

KGHM: Tworzymy dobry klimat dla dalszej pomocy uchodźcom z Ukrainy1 min na czytanie

Wolontariat KGHM rośnie w siłę – mimo pandemii przeprowadzili kilkadziesiąt akcji wsparcia

Kursy języka polskiego, szkolenia zawodowe i aktywizacja na rynku pracy – KGHM wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego, organizacjami pozarządowymi i instytucjami pomocowymi planują kolejne działania na rzecz uchodźców z Ukrainy.
KGHM zorganizował kolejne spotkanie z przedstawicielami samorządów i stowarzyszeń wspierających akcje pomocowe dla przyjeżdżających z Ukrainy. Uczestnicy podkreślali, że dzięki ogromnemu wysiłkowi udało się zapewnić uchodźcom m.in. bezpieczne miejsca pobytowe. Teraz przyszedł czas na działania innego typu.

Miedziowa spółka przy współpracy z samorządami i NGO angażuje się w organizację kursów językowych dla Ukraińców. Na zajęcia zgłosiło się już ok. 300 osób. Podobne działania podejmuje też większość miast i gmin, gdzie zamieszkali uchodźcy. Specjalistyczny kurs języka planuje też współpracujący z KGHM, Związek Pracodawców Polska Miedź.

Radoxim 5

Z informacji powiatowych urzędów pracy wynika, że z dnia na dzień przybywa zarejestrowanych uchodźców, którzy chcą podejmować pracę. W Zagłębiu Miedziowym organizowane są kursy doszkalające i szkolenia specjalistyczne dla zainteresowanych osób. Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego planują m.in. targi pracy, ale też podkreślają, że ważnym wsparciem będą wyjazdy wakacyjne dla dzieci z Ukrainy.

Od początku działań pomocowych związanych z pomocą uchodźcom z inicjatywy KGHM działa Centrum Pomocy dla Ukraińców w Lubinie. Potrzebujący znajdują tam zarówno wsparcie psychologiczne jak i prawne. Tworzona jest również baza osób chętnych do przyjmowania rodzin z Ukrainy. Te działania będą kontynuowane.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się