KGHM

KGHM wspiera kampanię społeczną “Zdrowie Bohaterom”1 min na czytanie

KGHM wspiera kampanię społeczną

“Zdrowie Bohaterom” to nazwa kampanii prospołecznej, która rozpoczęła się pod koniec lutego tego roku w uzdrowiskach należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz obiektach Intereferii S.A. W jej ramach blisko 150 kombatantów i osób represjonowanych w okresie PRL skorzysta z bezpłatnych pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych.
Inicjatorami projektu ZDROWIE Bohaterom są: Stowarzyszenie Inicjatywa Historyczna, Polska Grupa Uzdrowisk, Interferie S.A. i Stowarzyszenie Odra-Niemen. Projekt wspierają KGHM Polska Miedź S.A. oraz Fundacja ORLEN. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Dolnośląski i Instytut Pamięci Narodowej.

Kampania prospołeczna ZDROWIE Bohaterom zostanie zrealizowana w roku 2020 głównie na terenie województwa dolnośląskiego. Pobyty uzdrowiskowe obejmą indywidualne plany zabiegowe dla każdego kombatanta oraz szereg działań towarzyszących. Samych turnusów będzie aż 5, a skorzysta z nich blisko 150 kombatantów.

Radoxim 5

W ramach projektu nie zabraknie również lokalnych wydarzeń organizowanych w Polanicy-Zdroju. Podczas spotkań przewidziane są mini koncerty, historyczne prelekcje i pokazy filmów o polskich kombatantach i osobach represjonowanych. Główna tematyka skupi się wokół zagadnień dotyczących pokolenia Kolumbów, Armii Krajowej, Wołynia, zesłania na Sybir, okoliczności Powstania Warszawskiego czy ruchu partyzanckiego i historii związanych z Żołnierzami Wyklętymi. Spotkania będą również wyjątkową okazją do zadawania pytań zasłużonym gościom.

Pierwsze spotkanie z historyczną prelekcją i koncertem, odbyło się 28 lutego w polanickiej Pijalni Wód, przy ul. Zdrojowej 39. Udział wzięli w nim kuracjusze uzdrowisk, władze samorządowe oraz regionalne media.

Pełny program wszystkich spotkań w ramach projektu ZDROWIE Bohaterom dostępny jest na stronie www.zdrowie-bohaterom.pl.

Kampania realizowana będzie w ramach ogólnopolskiego projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
RED

Zobacz inne

Więcej w KGHM