Zamknij

KGHM wspiera szkolnictwo branżowe w regionie

09:22, 28.04.2022 strony
Skomentuj

Warsztaty, wykłady i ćwiczenia - KGHM zorganizował specjalne szkolenie "W drogę z Mistrzem" dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i przedstawicieli szkół branżowych z Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

KGHM od kilku lat realizuje program "Kompetentni w branży górniczo - hutniczej" i wspiera naukę w szkołach branżowych w regionie. Taką opieką objętych jest aż 9 placówek, w których uczniowie szkolą się w takich zawodach jak: elektromechanik, mechatronik, technik górnictwa podziemnego czy technik przemysłu metalurgicznego.

Miedziowa spółka oferuje uczniom m.in. praktyki zawodowe w swoich oddziałach. - Elementem strategii KGHM jest elastyczność, dlatego wspólnie z gronem instruktorów i reprezentantów szkół patronackich, chcieliśmy skonfrontować teorię z praktyką i wypracować nowe standardy działania w zakresie praktyk uczniowskich. KGHM, to pokłady możliwości i my te możliwości chcemy naszym uczniom stwarzać, poprzez stworzenie im najlepszych warunków do rozwoju - mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. pracowniczych w KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas warsztatów w Karpaczu uczestnicy pracowali nad kolejnymi działaniami w zakresie praktyk zawodowych. Dla instruktorów i nauczycieli przygotowana została specjalna gra terenowa. Swoimi doświadczeniami z przedstawicielami szkół patronackich podzielili się Wiceminister Marzena Machałek i wybitny sportowiec Karol Bielecki.

- Na przestrzeni ostatnich lat, w oddziałach KGHM praktyki zawodowe odbyło setki młodych ludzi i duża część z nich została z nami. Założyliśmy sobie, że z roku na rok chcemy zwiększać efektywność tego programu - powiedziała Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Pracowników w KGHM Polska Miedź S.A.

Celem programu "Kompetentni w branży" jest ścisła współpraca na linii szkoła - KGHM, która umożliwia kształcenie młodych ludzi zgodnie z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Uczniowie, zdobywający wiedzę w klasach patronackich, mogą liczyć na merytoryczne wsparcie, dostęp do materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%