Dzieje sięGłogówKGHM

KGHM ZANAM dostarczy sprzęt do Niemiec3 min na czytanie

KGHM ZANAM dostarczy sprzęt do Niemiec

KGHM ZANAM S.A. – największa firma KGHM-u Polska Miedź S.A. – podpisała kolejny kontrakt eksportowy. Dotyczy on dostawy produkowanych przez spółkę ładowarek kołowo-przegubowych. Ich odbiorcą będzie niemiecki holding K+S AG.

Nowy kontrakt eksportowy podpisany przez KGHM ZANAM S.A. i K+S AG dotyczy zakupu w sumie 13 ładowarek kołowo-przegubowych. Zgodnie z zapisami umowy, dostawy maszyn rozpoczną się w październiku 2021 r. i potrwają do maja 2022 r.  To największy dotychczas realizowany eksportowy kontrakt  z dostawami w okresie krótszym niż jeden rok.

 – Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy rychłą finalizację kolejnego kontraktu eksportowego i teraz możemy z dumą ogłosić, że udało nam się do tego doprowadzić. Oznacza to, że KGHM ZANAM S.A. kontynuuje ekspansję na trudnym rynku niemieckim. Nasi partnerzy oczekują produktów najwyższej jakości, konkurencyjnej ceny, a także profesjonalnego wsparcia w całym cyklu życia maszyn. Kolejna umowa dowodzi, że nasza spółka jest w stanie im to zapewnić, a tym samym spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów – mówi Bernard Cichocki, prezes KGHM ZANAM S.A.

Pierwsza ładowarka produkcji KGHM ZANAM została dostarczona do K+S AG w 2008 r. W kolejnych latach niemiecka firma sukcesywnie zamawiała następne maszyny – poprzednią umowę, na dostawę siedmiu ładowarek LKP-0703, podpisano w kwietniu ub.r.

Do dzisiaj holding K+S AG odebrał już 17 maszyn wyprodukowanych przez KGHM ZANAM S.A. Ładowarki pracują w pięciu kopalniach niemieckiej grupy. Z kolei część (5 szt.) maszyn objętych nowym kontraktem będzie wykorzystywanych w kolejnej kopalni  K+S AG: Werk Werra Unterbreizbach. Jest to największa kopalnia holdingu.

– Ponadto jedna z nowych maszyn, która będzie eksploatowana w kopalni Bernburg, zostanie wyposażona w nowozaprojektowany układ roboczy: lemiesz na wysięgniku teleskopowym, zamontowany na szybkozłączu – mówi Wojciech Keep, główny specjalista ds. sprzedaży zagranicznej w dziale sprzedaży KGHM ZANAM S.A. – Co więcej, maszyna ta otrzyma także radiowy układ sterowania, dzięki czemu uzyska ona dodatkową funkcjonalność w postaci sterowania zdalnego – dodaje.

Polkowicka spółka jest jedynym partnerem niemieckiego holdingu K+S AG w realizacji projektu „SAUBERLADER”. Jego celem jest wymiana wszystkich ładowarek klasy 7-ton, które są eksploatowane w kopalniach firmy, na maszyny nowej generacji. W poprzednich latach KGHM ZANAM S.A. dostarczyła już 10 maszyn w ramach tego projektu.

– Nowe zamówienie to dla naszej spółki nie tylko przychody i marża. To również dowód, że KGHM ZANAM S.A. przez ostatnie lata wypracowała sobie reputację solidnego partnera biznesowego na rynku międzynarodowym, poprzez innowacyjność, elastyczne podejście do klienta i wysoką jakość produkcji, może bez kompleksów konkurować z najsilniejszymi graczami na europejskim rynku. Zamierzamy dalej podążać tą ścieżką, umacniać naszą obecność w Niemczech, a także dokonać ekspansji na kolejne rynki – podkreśla Cichocki.

Ładowarki kołowo-przegubowe stanowią flagowe produkty w ofercie KGHM ZANAM S.A. Wkrótce do seryjnej produkcji wprowadzona zostanie nowa ładowarka z serii 400 – LKP-0410, opracowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu w zakładach górniczych należących do KGHM Polska Miedź S.A. W styczniu 2021 r. zakończono jej testy powierzchniowe i obecnie realizowane są testy podziemne. Przebiegają one pomyślnie i według harmonogramu zostaną zakończone w czwartym kwartale br.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się