Dzieje sięGłogów

Khalil El Mohtar złożył wypowiedzenie. Czy odjedzie z głogowskiego szpitala?1 min na czytanie

Khalil El Mohtar złożył wypowiedzenie. Czy odjedzie z głogowskiego szpitala?

Khalil El Mohtar, ceniony chirurg, złożył wypowiedzenie. Zamierza odejść z Głogowskiego Szpitala Powiatowego? Wszystko wskazuje na to, że tak. Choć w szpitalu mają nadzieję, że doświadczony lekarz zmieni jeszcze swoją decyzję.

W 1995 roku dr Mohtar obronił pracę doktorską w Akademii Medycznej we Wrocławiu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Tematem jego pracy doktorskiej była „Ocena odległych wyników zespolenia przewodowo-dwunastniczego i drenażu Kehra w kamicy dróg żółciowych”.

Pracuje w głogowskim szpitalu od 1987 roku i od początku kariery zawodowej związany jest z oddziałem chirurgicznym, najpierw jako asystent, a następnie jako ordynator oddziału chirurgii ogólnej, w latach 2003-2016 pełnił on też funkcję dyrektora ds. medycznych, a w chwili obecnej pełni funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej  oraz kierownika Bloku Operacyjnego.

Od roku 2017 roku wykłada na kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. W kontaktach z pacjentami otwarty, życzliwy i cierpliwy. Wybitny fachowiec w swojej dziedzinie. Honorowy Obywatel Głogowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się