Dzieje sięGłogów

Kibice Chrobrego, w trakcie protestu kobiet, stali pod kościołem. Wydali oświadczenie2 min na czytanie

1

Wczoraj (28.10.) ulicami miasta przeszła manifestacja kobiet. Ponad tysiąc ludzi ruszyło al. Wolności w stronę siedziby PiS, gdzie zapaliło symboliczne znicze. W tym samym czasie, pod kościołem Bożego Ciała, zebrali się kibice Chrobrego Głogów. Dziś (29.10.) w tej sprawie wydali komunikat na swoim FB.

“Mając na uwadze to co dzieje się w większych polskich miastach w dniu dzisiejszym postanawiamy stanąć na straży naszego dziedzictwa kulturowego oraz tradycji. Nie będziemy tu wchodzić w tematy światopoglądowe na temat aborcji. Systemowi udało się dość znacznie podzielić Polaków, co widzi każdy z nas. Jednakże informujemy, że jako kibice Chrobrego Głogów nie będziemy pozostawać bierni na akty wandalizmu uderzające w naszą wiarę, kulturę oraz tradycje” – czytamy.

“Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie stajemy w obronie partii rządzącej ani przeciwko protestującym kobietom(zwróćcie jednak uwagę, że skrajna lewica wykorzystuje strajki do zbicia kapitału politycznego.) Mamy demokrację i każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, jednakże wychodząc na ulicę pamiętajcie również o upadającej gospodarce, branży fitness, branży gastronomicznej, rolnikach, przedsiębiorcach czy bzdurnych wytycznych związanych z pandemią, które dotykają każdego z nas. Niech każdy się zastanowi czy nie został marionetką w rękach systemu. Nie od dziś wiadomo, że skłóconym i podzielonym Narodem łatwiej rządzić i manipulować. Politycy bandy czworga od lat w mniejszym czy większym stopniu okradają nasz kraj, a my zamiast się zjednoczyć będziemy się napierdalać pomiędzy sobą o poglądy… Dokąd zmierzasz, Polsko…” – dodają we wpisie.

To była spokojna manifestacja. – Nie doszło do większych zakłóceń czy incydentów – potwierdza nam Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się