Sport

Kibice organizują prezentację zespołu siatkarskiego Chrobrego!1 min na czytanie

Kibice organizują prezentację zespołu siatkarskiego Chrobrego!

Klubową tradycję zainicjowali kibice. Po raz pierwszy prezentacja odbyła się w zabytkowej Sali Rajców głogowskiego ratusza. Teraz uroczystość przeniosła się do teatru im. Andreasa Gryphiusa, który po ponad 70 latach po zakończeniu II wojny światowej został odbudowany przez miasto i jest jednym z najpiękniejszych tam zabytków. Organizatorem prezentacji jest Klub Kibica SPS Chrobry Głogów.

– Chcemy miłym akcentem wprowadzać drużynę w sezon – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, szefowa kibiców. – Witaliśmy już naszych zawodników przed udziałami w rozgrywkach 1 Ligowych i w ubiegłym roku przed II Ligą. Teraz jako klub wracamy do Tauron 1. Ligii i chcemy przysłowiowym ogniem zacząć sezon. Głogowska drużyna w głogowskim teatrze przy muzyce głogowskiego zespołu, bo dbamy o naszą lokalność – dodaje. Odkrywają rąbka tajemnicy – lokalny rockowy zespół Roślina przygotował dla zawodników hymn. – Pracowaliśmy nad hymnem przez kilka tygodni. Zaczęliśmy od tekstu, w którym musiały być zawarte słowa charakteryzujące SPS, muzyka jest rockowa i porywająca. Jest wszystko tak jak sobie wymarzyliśmy – jest prawdziwy ogień! Muzycy zagrają hymn na żywo po raz pierwszy na prezentacji. Potem hymnem będziemy zaczynać domowe mecze – zdradza.

Na scenę zawodników wprowadzi maskotka drużyny – Król Bolesław Chrobry. – Tegoroczna prezentacja i hymn to prezent dla zawodników, sztabu i zarządu. I podziękowanie za awans. Wracamy na pierwszoligowe parkiety, drużyna i my – kibice. Nie odpuścimy żadnego meczu, możecie więc spodziewać się nas na wszystkich trybunach pierwszoligowych, do zobaczenia – zapowiada Dytwińska-Gawrońska. Prezentacja będzie transmitowana na facebookowym profilu SPS Chrobry Głogów we wtorek (7.09.) o godz. 18. Wstęp wolny.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport