Dzieje sięSport

Kibice szczypiornistów już czekają na derby. Starcie w sobotę1 min na czytanie

PGNiG Superliga: Arka tonie w Głogowie 9

Po dwutygodniowej przerwie na parkiety wracają szczypiorniści PGNiG Superligi. Już w sobotę (19.11.) Chrobry Głogów podejmie sąsiada zza miedzy  Zagłębie Lubin. Po dziesięciu kolejkach ligowa tabela jest w miarę ustabilizowana. Głogowianie z dorobkiem 15 punktów zajmują szóstą lokatę, natomiast lubinianie okupują przedostatnią, 13 pozycję, gromadząc jedynie punktów dziewięć.

Jednak po ostatnich ligowych pojedynkach nastroje w zespołach były diametralnie różne. Zagłębie nie bez trudu pokonało Energę MKS Kalisz 21:20, z kolei głogowianie wysoko ulegli Łomży Industrii Kielce 25:41. Oczywiście, obu tych meczów nie można porównywać, ale nadchodzący pojedynek może dać odpowiedź na kilka pytań. Jeżeli chodzi o Zagłębie, to czy wygrana z Kaliszem, stanie się początkiem lepszej gry i marszu w górę tabeli? A w przypadku głogowian, czy wysoka porażka nie odcisnęła jakiego negatywnego piętna na zespole? Na pewno stawianie Chrobrego w roli pewnego faworyta byłoby na wyrost.

Bo o ile brać pod uwagę miejsca drużyn w tabeli, to wskazać zwycięzcę jest dosyć łatwo, ale derby Zagłębia Miedziowego zawsze rządziły się swoimi prawami. Tu nie ma faworyta. Ale pewne jest jedno, że emocji nie zabraknie. Każda z drużyn ma coś do udowodnienia. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, w hali przy ul. Wita Stwosza o 20.00.

RED       

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się