Dzieje sięGłogów

Kiedy dokończą remont parkingu przy ulicy Niedziałkowskiego?1 min na czytanie

Kiedy dokończą remont parkingu przy ulicy Niedziałkowskiego?

Mieszkańcy ulicy Niedziałkowskiego interweniują w sprawie parkingu przy bloku w sąsiedztwie sklepu Społem, który częściowo jakiś czas temu wyremontowano. Została tam ułożona kostka brukowa. – Ale jedna trzecia parkingu nadal jest dziurawa – mówią. I dziwią się jak to możliwe. – Nie można było od razu całego zrobić parkingu? – zastanawiają się.

W miejskim urzędzie dowiedzieliśmy się, że parking w dwóch trzecich należy do nich, więc kostka została ułożona właśnie tam – przy okazji remontu ul. Niedziałkowskiego. Jedna trzecia parkingu to teren Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze. I tam kostka miała się pojawić, ale…

Radoxim 5

Jak wyjaśnia Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy SM Nadodrze, osiedle Hutnik nie posiadało do tej pory wystarczających środków, by przeprowadzić remont tego miejsca.

– W tej chwili sytuacja finansowa na to pozwala, ale to od Rady Osiedla zależy kiedy remont zostanie przeprowadzony. Na pewno zdajemy sobie sprawę, że nawierzchnia wymaga naprawy i to zadanie zostanie wykonane. Trudno jednak powiedzieć, czy będzie to 2021 roku czy rok później – tłumaczy. Mieszkańcy muszą się więc uzbroić jeszcze w cierpliwość.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się