Dzieje sięGłogów

Kiedy otwarcie teatru? Konferencja premiera była, ale rozporządzenia nadal brak1 min na czytanie

Renifer Niko ratował zimę. Spektakl dla dzieci w miejskim teatrze 9

Pod koniec ubiegłego tygodnia (5.02.) premier Mateusz Morawiecki przedstawił plany związane z luzowaniem obostrzeń. Od piątku (12.02.) czynne mają być m.in. hotele czy teatry. A głogowianie z niecierpliwością czekają, żeby ponownie odwiedzić właśnie teatr im. Andreasa Gryphiusa. Jego kierownik nie ukrywa, że na razie, poza zapowiedziami podczas konferencji, niewiele więcej w tej sprawie wiadomo.

– Dzwoniłem do departamentu, gdzie usłyszałem, że dopiero dziś lub jutro zostanie wydane stosowne rozporządzenie. W nim będzie określone szczegółowo czy nasz teatr też może się otworzyć i na jakich zasadach. Teatr znajduje się w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury. W rozporządzeniu muszą być więc wymienione instytucje kultury. Tak było poprzednim razem, gdy pozwolono nam funkcjonować w reżimie sanitarnym – wyjaśnia Michał Wnuk.

Radoxim 3

Jeżeli rozporządzenie zostanie opublikowane zbyt późno, to szanse na spektakle w nadchodzący weekend są znikome. – To wymaga odpowiedniego przygotowania – m.in. zakontraktowania teatrów, zorganizowania wydarzeń zgodnie z obostrzeniami, wyrobienia biletów, reklamy – wymienia jednym tchem. Choć zapewnia, że plany na drugą połowę lutego już są. Być może uda się zorganizować trzy spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się