Dzieje sięGłogów

Kiedy pojedziemy zmodernizowaną linią kolejową do Szczecina i nad morze?1 min na czytanie

PKP Intercity ogranicza kursowanie pociągów

O to dopytują głogowianie. Poseł Wojciech Zubowski nie ukrywa, że także do niego docierają takie sygnały. – Dotyczące zaniepokojenia stanem realizacji projektu pod nazwą prace na ciągu C-E 59 – linia kolejowa 273, wystosowałem interpelację do ministra infrastruktury w sprawie informacji co do planów modernizacyjnych ciągu Wrocław Grabiszyn-Głogów-Rzepin – przyznaje poseł. I dostał odpowiedź. – Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie informuje, że dla niniejszego projektu jest obecnie opracowywana dokumentacja przedprojektowa tzw. studium wykonalności. Dalsza kontynuacja procesu inwestycyjnego zgodnie z planem przewidziana jest ze środków finansowych w ramach perspektywy finansowej 2021—2027 w tym ze środków Unii Europejskiej – zaznacza.

Dodaje, że inwestycja jest w spółce PKP PLK S.A. traktowana priorytetowo. – Cel to dostosowanie linii do standardów sieci TEN-T a nade wszystko jako element połączenia w ramach tzw. szprychy do Centralnego Portu Komunikacyjnego na odcinku od Głogowa do Zielonej Góry – zauważa poseł Zubowski.

Uważa, że dla Głogowa to ważna inwestycja zapewniająca nie tylko szybki dojazd do Wrocławia ale i wygodna i bezpieczna alternatywa podróży nad Bałtyk. – To szansa, także rozwoju lokalnych samorządów w oparciu o niniejszą linię kolejową. I choć na chwilę obecną nie potwierdzają się sygnały o zagrożeniu dla realizacji tego zadania – to systematycznie będziemy monitorować jego realizację w ministerstwie – podsumowuje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się