Dzieje sięGłogów

Kiedy zostanie wysadzony komin na Widziszowie? Firma zdradza szczegóły1 min na czytanie

Starostwo wydało pozwolenie na wyburzenie komina na Widziszowie

Kiedy zostanie wysadzony komin na Widziszowie? Miało się to stać w połowie czerwca, ale już wiadomo, że termin zostanie przesunięty.

– Wysadzenie komina odbędzie się najszybciej 10 lipca, bo operatorzy nie ściągnęli jeszcze anten i urządzeń z komina. Mają to zrobić do 26 czerwca – właśnie do tego dnia mają obowiązujące umowy. Dopiero wtedy firma będzie mogła zakończyć nawierty potrzebne do umieszczenia ładunków wybuchowych – mówi nam Arkadiusz Szymanik z firmy Eko-min, która wysadzi komin, autor pomysłu. Dodaje, że na pewno okoliczni mieszkańcy zostaną o tym fakcie szybciej poinformowani.

Radoxim 5

Komin ma 222 m. wysokości, waży 7 tys. ton. Zanim komin na zawsze zniknie z panoramy miasta, warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jest 19 najwyższym kominem w Polsce. Był najwyższym używanym do skoków, ale pobił go 250 m komin po fabryce w Szczecinie, dokąd teraz przenieśli się organizatorzy i miłośnicy skoków. Nasz komin do historii przejdzie również rekordowo. – Nikt w Polsce jeszcze się nie podjął, by wyburzyć tak duży komin tą metodą – mówi Arkadiusz Szymanik. Jego firma ma już na koncie wyburzenie 150-m komina w Turku, a najwyższy w jej dorobku miał 160 m. Nasz jest o ok. 60 metrów wyższy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się