Dzieje sięFotoGłogów

Kiermasz ciast dla Zuzi! Rodzice i pracownicy tego przedszkola pomogli5 min na czytanie

Kiermasz ciast dla Zuzi! Rodzice i pracownicy tego przedszkola pomogli

– To wszystko dla Zuzi! – dało się słyszeć już na progu Publicznego Przedszkola nr 3 na al. Wolności w Głogowie wczoraj (10.06.), gdzie dzieci wraz z rodzicami przygotowały kiermasz dla małej, bo 6-letniej dziewczynki chorującej na złośliwy nowotwór układu nerwowego.

Stan Zuzi jest bardzo poważny. Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ. Liczy się czas, ale i niezbędne są pieniądze. Niestety leczenie jest kosztowne. O tym wszystkim opowiadała nam Wiesława Paszek, dyrektorka przedszkola.

– Dziewczynka przyjmuje pierwszą chemię – zdradziła podkreślając, że przed dzieckiem jeszcze daleka droga. – To nowotwór czwartego stopnia, czyli bardzo zjadliwy. Trzeba to dziecko ratować. Potrzebne są bardzo duże pieniądze. Chcemy pomóc – mamy wspaniałych rodziców i personel. Wszyscy zjawili się tutaj z ogromną ilością ciasta. Otrzymaliśmy też wsparcie z klubu seniora z Ruszowic. Jest nam bardzo miło, bo wokół siebie mamy cudownych ludzi – dodała.

Charytatywny kiermasz ciast okazał się sukcesem, choć liczenie pieniędzy ze zbiórki zaplanowano na dziś (11.06.). Chętnych, by coś wrzucić do skarbonki w zamian za pyszności, było wielu. A wśród nich Marzena Grygiel-Michalska, która do zaangażowania namawiała też innych. – I upiekłam ciasto, i kupiłam ciasto. Warto pomagać, bo przecież chodzi o dzieci – ich zdrowie jest najważniejsze. Wystarczy, że każdy dołoży swoją – nawet małą – cegiełkę.

Anna Komperda, przewodnicząca rady rodziców w trójce, mówiła, że pomoc przerosła ich oczekiwania. Było dużo pozytywnej energii. – Cieszy to, że zaangażowało się bardzo wielu rodziców i pracowników przedszkola. Wystarczyło jedno hasło pani dyrektor, by później dzieci w domach przypominały rodzicom o akcji – że trzeba upiec ciasto, że trzeba pomóc Zuzi – zaznaczała, że to pierwsze, ale na pewno nieostatnie takie wydarzenie na rzecz tej dziewczynki.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się