Dzieje sięGłogów

Kiermasz książki pod majowym słońcem przed świętem bibliotekarza. Rusza Wiosenny Festiwal Małych Literatur2 min na czytanie

Kiermasz książki pod majowym słońcem przed świętem bibliotekarza. Rusza Wiosenny Festiwal Małych Literatur

Miejska biblioteka zaprasza na kiermasze książki, jak to nazywają bibliotekarze – przeczytanej, darowanej, przez innych już niechcianej. Pierwszy z nich odbył się dziś w filii nr 1 biblioteki przy ul. Budowlanych.

Od rana do późnego popołudnia miłośnicy ksiązek mogli poszperać wśród skarbów i kupić je w atrakcyjnych cenach, niektórzy wracali kilka razy. Z regałów, stolików, pudełek wydobyć można było stare i nowe wydania książek.

Zobaczcie nasz film

Majowy Kiermasz Książki w Głogowie

Miejska biblioteka zaprasza na kiermasze książki, jak to nazywają bibliotekarze – przeczytanej, darowanej, przez innych już niechcianej. Pierwszy z nich odbył się w filii nr 1 biblioteki przy ul. Budowlanych. Warto przypomnieć, że środa, 8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 7 maja 2019

Warto przypomnieć, że 8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień później rozpoczyna się w Głogowie Wiosenny Festiwal Małych Literatur – majowa prezentacja literatury dla najmłodszych i trochę starszych, dla dzieci i młodzieży. Impreza zagości w bibliotekach od 9 do 22 maja.

W ramach festiwalowych odsłon ruszy kolejna akcja paszportowa dla najmłodszych i wydana kolejna głogowską książką dla dzieci „Rymy na każdą pogodę” autorstwa Agnieszki Frączek, zilustrowaną przez Mariannę Jagodę. Będą też kiermasze książki przeczytanej i pochody książkowe, literackie rozmowy z wybitnymi autorkami Agnieszką Frączek. Barbarą Kosmowską, Dorotą Combrzyńską-Nogalą, Elizą Piotrowską i Joanną Fabicką o wysiedleniu, samotności, trudnych relacjach z najbliższymi, odchodzeniu i odpowiedzialności. To też wesołe recytatorskie rymowanki, plastyczne wariacje na temat zakładek do książek i przyjaciół w świecie robotów oraz warsztatowe spotkania z szaloną Ciocią Jadzią i prasą drukarską – zachęcają głogowskie bibliotekarki.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się