Dzieje sięGłogów

Kierowca autobusu miejskiej komunikacji przejechał na czerwonym świetle. O mało nie wpadł na osobówkę2 min na czytanie

Kierowca autobusu miejskiej komunikacji przejechał na czerwonym świetle. O mało nie wpadł na osobówkę.

O włos od tragedii! Kierowca autobusu głogowskiej Miejskiej Komunikacji przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle tuż przed wjeżdżającym volkswagenem. Sytuację zarejestrował kamerą zamontowaną w swoim aucie inny kierowca, który wjeżdżał na skrzyżowanie jako drugi. Nagranie z wczoraj, środy 12.06 na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju, Kossaka i Kościuszki przekazał naszej redakcji.

Autobus z pasażerami przejechałna czerwonym przez ruchliwe skrzyżowanie

Autobus Komunikacji Miejskej wpadł z dużą prędkością na skrzyżowanie na czerwonym świetle.Ta sytuacja zmroziła kierowców. Gdyby nie przytomność prawidłowo jadącego kierowcy volkswagena doszłoby do tragedii. ZOBACZ TEN FILM.https://myglogow.pl/kierowca-autobusu-miejskiej-komunikacji-przejechal-na-czerwonym-swietle-o-malo-nie-wpadl-na-osobowke/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 13 czerwca 2019

– Kto jak kto, ale autobus miejski nie powinien tak się zachować. Jechał z pasażerami po pierwsze niezgodnie z przepisami, bo leciał na pewno więcej niż 50 km/h, a po drugie wjechał na czerwonym pełnym świetle, a nie na żółtym. Jak widać na żółtym świetle przeleciał tir, a autobus ewidentnie na czerwonym i to po tak ruchliwym skrzyżowaniu. Jak widać musieliśmy gwałtownie hamować, bo szanownemu autobusikowi się spieszyło – opisuje nam to zdarzenie zbulwersowany autor filmu.

Wystarczy obejrzeć film, by przekonać się, że kierowca autobusu zachował się bardzo niefrasobliwie. I jest to delikatne określenie. Film od głogowianina pokazaliśmy szefostwu Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

– Sytuacja jest ewidentna, nasz kierowca wjechał na skrzyżowanie na „późnym czerwonym”, do tragedii było o włos – komentuje wiceprezes Komunikacji Miejskiej, Anna Bryl. Była wyraźnie zaskoczona zachowaniem kierowcy.

Wiceprezes zapewnia, że firma natychmiast zbada sprawę, ustali, kto jechał autobusem i ukarze kierowcę. Pomóc mogą w tym nagrania z przednich kamer, jakie zamontowane są w większości autobusów Komunikacji Miejskiej. Mamy otrzymać również w tej sprawie oficjalne stanowisko prezesa Piotra Miselisa, który, gdy pokazywaliśmy film, był akurat na wyjeździe.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się