Dzieje sięGłogów

Kierowca z Grębocic jechał pod wpływem narkotyków. Przy policji podarł swoje prawo jazdy1 min na czytanie

Kierowca z Grębocic jechał pod wpływem narkotyków. Przy policji podarł swoje prawo jazdy

Grębociccy policjanci zatrzymali kierowcę audi do kontroli. 24-latek dziwnie się zachowywał. Podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. – Późniejsze badanie narkotesterem wykazało u zatrzymanego mieszkańca gminy Grębocice obecność metamfetaminy, a co więcej kierowca sam przyznał, że niedawno ją zażył – relacjonuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Na tym nie koniec. Po jakimś czasie policjanci zatrzymali kolejny raz tego młodego kierowcę. – Tak samo jak za pierwszym razem badanie narkotesterem wykazało u kierowcy obecność środków odurzających, ale do grona zabronionych substancji oprócz metamfetaminy dołączyła amfetamina. Mężczyzna zrobił również coś co zaskoczyło samych policjantów. Miał już przy sobie dokument prawa jazdy i postanowił sam sobie wymierzyć karę. Kierowca na oczach funkcjonariuszy podarł swój dokument – dodaje.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Z grzywną oraz ewentualnym zakazem prowadzenia pojazdów musi się również liczyć osoba, która wsiada za kierownicę, nie mając do tego uprawnień.
RED

Podziel się informacją ...
  • 91
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się