Dzieje sięGłogów

Kierowcy komunikacji bez maseczek. Ale w autobusach wydzielono specjalne strefy1 min na czytanie

Prawie 35 mln zł na nowoczesne ekoautobusy

Od czwartku (16.04.) mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Ale są pewne wyjątki. Dotyczą one m.in. kierowców komunikacji miejskiej. Choć nie oznacza to, że kierowcy mogą czuć się zagrożeni. Kamil Grzybowski, kierownik działu przewozów pasażerskich.

– W pojazdach głogowskiej komunikacji miejskiej od początku ogłoszenia pandemii wirusa wydzielone zostały strefy, do których pasażer nie ma wstępu – przypomina.

Wycofana została również sprzedaż biletów przez kierowców. Działanie to ma na celu ograniczenie do minimum bezpośredniego kontaktu, co w efekcie zwiększa bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i kierowców. Pasażerowie nadal mają możliwość zakupu biletu w autobusie, w środkowym kasowniku – korzystając z karty płatniczej, doładowania Głogowskiej Karty Miejskiej przez internet lub tradycyjnie w Biurze Obsługi Pasażera (Dworzec PKP) oraz poprzez aplikację MPay w telefonie/smartfonie.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy kierującego środkiem publicznego transportu zbiorowego. Niemniej jednak każdy pracownik spółki w tym również kierowcy otrzymali maseczki wielokrotnego użytku jak również inne środki ochrony indywidualnej.

– Aktualnie nasze autobusy kursują w dni robocze sobotnim rozkładem jazdy z dodatkowymi kursami na linii nr 0. Nie są również realizowane kursy nocne na linii nr 1 w piątki i soboty – dodaje Grzybowski.

Decyzje o zmianach rozkładów jazdy będą podejmowane po każdych zmianach ogłaszanych przez premiera.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się