Dzieje sięGłogów

Kierowcy płacą. Strefa nie przynosi strat1 min na czytanie

Kierowcy płacą. Strefa nie przynosi strat

Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje w Głogowie od 10 marca 2010 roku. Obejmuje całe centrum miasta, w tym wszystkie ulice starówki. Liczy nieco ponad tysiąc miejsc postojowych, przy których stoi 46 parkometrów, a ruch jest przy nich spory. W ratuszu wyliczyli, że utrzymanie strefy w najbliższym roku pochłonie około 983 tys. zł.

– Trzeba jednak pamiętać o tym, że to forma dotacji od miasta, bo opłaty wniesione przez kierowców nie wpływają na nasze konto – a trafiają na konto urzędu – wyjaśnia Jerzy Sztangret sugerując więc, że najpierw miasto zakłada określoną kwotę, by później w ciągu roku odzyskać pieniądze. – I jeszcze zarobić na tym, bo strefa nie przynosi strat – dodaje. Sprawdziliśmy. Faktycznie dane na koniec listopada wskazują na to, że wpływy z opłat za parkowanie wyniosły 981 tys. zł.

Płacić za postój w wyznaczonych strefach trzeba od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Za kwadrans postoju opłata wynosi 50 gr. Za pierwszą godzinę 2 zł, drugą 2,10 zł, trzecią 2,20 zł. Za czwartą i kolejną 2 zł. Mandat za brak biletu to 50 zł. Chyba, że zgłosimy się do Strefy Płatnego Parkowania w ciągu 48 godzin, to wtedy możemy liczyć na ulgę – zapłacimy 20 zł. Oczywiście po przekroczeniu terminu musimy liczyć się z odsetkami.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się