Artykuł InformacyjnyExtra

Kilka cech idealnego materaca dla dziecka4 min na czytanie

Kilka cech idealnego materaca dla dziecka 1

Planując kupno materaca dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych i istotnych kwestii. Sen malucha powinien być wygodny i regeneracyjny. Nie każdy model będzie się dobrze sprawdzał. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy przeanalizować wszystkie kwestie.

Cechy, którymi powinny się wyróżniać materace dziecięce

Przede wszystkim materace dziecięce w Głogowie powinny zapewnić dzieciom odpowiednie podparcie ciała. Najlepszym rozwiązaniem są produkty wytworzone jedynie z certyfikowanych tworzyw, które są bardzo wytrzymałe i dodatkowo posiadają właściwości antyalergiczne. Dobrze dobrane materace dla dzieci gwarantują zdrowy i spokojny sen, a także wspomagają prawidłowy rozwój. Zapewniają one także optymalną higienę, środowisko snu a także minimalizują ryzyko złapania infekcji. Materace dla najmłodszych są wytworzone z pianek, które gwarantują dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu nie ma obawy o rozwój roztoczy czy osadzanie się kurzu wewnątrz materacu. Dobre modele przeznaczone dla najmłodszych, powinny być także wodoodporne. Wybór odpowiedniego produktu dla maluszka to bardzo ważna kwestia. 

Bezpieczeństwo w trakcie snu

W ofercie sklepów dostępne jest wiele rodzajów materacy renomowanego producenta Hilding Anders np. materac lateksowy 200×200 na: https://sennamaterace.pl/115-materace-200×200. Jak wspomniano wcześniej, należy wybrać te produkty, które zapewniają bezpieczeństwo podczas snu. Dobrym rozwiązaniem są materace, które zostały wyprofilowane w taki sposób, żeby krawędzie zewnętrzne były wyższe, tak żeby całość przypominała łódeczkę. Konstrukcja tego typu znacznie minimalizuje ryzyko wypadnięcia dziecka. Dodatkowo warto zadbać o to, aby materac był odpowiednio elastyczny i sprężysty. Na szczególną uwagę powinny zasługiwać materace, które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Takie produkty są jak najbardziej godne zaufania. 

Wypełnienie materaca dla dziecka

Materace dla dzieci mogą posiadać różne rodzaje wypełnień. Jest to kluczowa kwestia podczas wyboru, aby maluch mógł bezpiecznie i komfortowo spać. Najlepszym rozwiązaniem są wypełnienia, które gwarantują wysoką higienę snu, a także cyrkulację powietrza, a przy okazji nie gromadzą roztoczy i pełnią rolę idealnego podparcia dla kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem może być pianka wysokoelastyczna. Jest ona idealna dla niemowlaków, a także dla dzieci w każdym wieku. Przemawia za nią świetny stosunek jakości do ceny. Jest ona także lekka i łatwo można ją przenosić z miejsca na miejsce. Kolejną kwestią jest wsparcie i wyrównanie kręgosłupa oraz bardzo szybka reakcje na nacisk – pianka od razu powraca do swojej pierwotnej postaci. Materac tego typu ma właściwości oddychające, a także zapewnia wysoką higienę, jest on także trwały i nie ulega łatwo zniszczeniom. 

Można też wybrać materace z pianki lateksoidealnej, która jest doskonała dla dzieci w każdym wieku. Duże znaczenie mają jej właściwości hipoalergiczne, a także to, że jest to materac dwustronny o zwiększonej żywotności. Jego struktura zapewnia właściwy przepływ powietrza, a także dopasowuje się do sylwetki. W ofercie sklepów są także materace lateksowe oraz materace sprężynowe i wykonane z pianki termoelastycznej – z wyjątkiem tego pierwszego, wymienione modele nie nadają się dla małych dzieci. Warto dokładnie przeanalizować każdą ofertę i podjąć przemyślaną decyzję. 

Zobacz inne