Dzieje sięGłogów

Kino było zamknięte pół roku. “Wielkie emocje na wielkim ekranie”2 min na czytanie

Kino było zamknięte pół roku.

Kino w końcu się otwiera – po kilkumiesięcznej przerwie w piątek (28.05.) będzie można znów zasiąść w kinowej sali. Byliśmy w Cinema 3D, gdzie przygotowania idą pełną parą. Wszystko jest już niemal gotowe. Lada moment zostanie oficjalnie opublikowany repertuar. A w nim sporo bajek i filmów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Magdalena Chudy, dyrektor kina, nie ukrywa, że dla nich to nie był łatwy czas. – Dla nas to był ciężki okres, ale cieszę się, że wracamy. Myślę, że ci, którzy lubili chodzić do kina na pewno do nas przyjdą – mówi. Nowa, bo pandemiczna rzeczywistość, to liczne ograniczenia sanitarne. Zajęta będzie mogła być połowa miejsc w sali kinowej. Obowiązuje oczywiście dezynfekcja oraz maseczki. – Musimy się dostosować do rządowych wytycznych. Zaczynamy bez sprzedaży barowej. Na terenie kina obowiązuje zakaz spożywania posiłków. Jeżeli chodzi o miejsca siedzące – jeżeli przychodzimy tzw. gospodarstwem domowy, to członkowie rodziny siedzą razem i nie jest wymagany żaden odstęp – informuje. Zachęcając do tego, by ich odwiedzić. – To wielkie emocje na wielkim ekranie – zapewnia dyrektor.

Dla najmłodszych widzów w ofercie “Co w duszy gra”, “Cruella”, “Psy i koty 3: łapa w łapę”, “Skąd się biorą sny”, “Krudowie 2:nowa era”. Dla starszych: ” Druga połowa”, “Grodzilla vs. Kong”, “Mortal Kombat”, “Nomadland”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się