my:KotlaRegion

Klub seniora w Kotli już gotowy. Chętnych do wspólnego działania nie brakuje1 min na czytanie

Klub seniora w Kotli już gotowy. Chętnych do wspólnego działania nie brakuje

Członkowie Klubu Seniora w Kotli mają za sobą pierwsze zajęcia. Na początek wszyscy wspólnie spotkali się przy kawie, a następnie Wójt oprowadził naszych drogich seniorów po klubie. W klubie dostępna jest sala ogólna wyposażona w stoły i krzesła, duży telewizor, a także wygodne kanapy i fotele. Do  dyspozycji seniorów jest również kuchnia z wyposażeniem, w której będą mogli przygotować sobie herbatę czy upiec ciasto. Także łazienki są przystosowane do potrzeb osób starszych.

– Jest pięknie. Upiększymy to miejsce naszym rękodziełem  –  mówi pani Teresa, jedna z uczestniczek klubu.

Kolejnym punktem spotkania był profesjonalny pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez strażaków druha OSP Kotla Krzysztofa Skibę oraz  druha OSP Lgiń Michała Konys. W szkoleniu użyty został fantom oraz sprzęt użyczony przez firmę  BHP Robert Kowalski z Głogowa.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski, sekretarz Ewa Konarska-Jóźwiak, skarbnik Krzysztof Słomianny, dyrektor GOPS Dorota Młodecka oraz kierownik referatu rozwoju gminy i pozyskiwania środków  zewnętrznych Kamila Suchocka-Szperlik.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z harmonogramem zajęć, pierwszej wspólnej integracji i bliższego zapoznania się uczestników klubu oraz do przedstawienia Kierownika Klubu Senior +, którym jest Pani Dorota Pieczulis i Opiekuna Klubu Anna Żołnierz.

– Takie miejsce dla Seniorów jest bardzo potrzebne. To tutaj osoby starsze będą mogły nie tylko wspólnie spotkać się przy kawie, ale także rozwijać swoje pasje – mówi wójt Horbatowski.

Kolejne zajęcia już w czwartek (05.03.) Seniorzy zapoznają się z profilaktyką cukrzycy, a po tych zajęciach rozpoczną warsztaty rękodzielnicze.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla