Dzieje sięFotoGłogów

Klucze do mieszkań w październiku. Budowa nowego TBS-u zbliża się do końca3 min na czytanie

Klucze do mieszkań w październiku. Budowa nowego TBS-u zbliża się do końca 10

Trwają prace wykończeniowe nowego budynku TBS-u w Głogowie przy ul. Generała Sowińskiego. Mieszkania są prawie gotowe. Lokatorzy nie mogą się doczekać momentu, kiedy otrzymają do nich klucze. Dziś pod blok z najbliższymi przyjechała Anna Gertner (83 l.), która zamieszka na parterze. – Bardzo mi się tutaj podoba – mówiła. Będzie miała do dyspozycji mieszkanie o pow. 46 mkw. z dwoma pokojami, łazienką i kuchnią. – Cieszy mnie też to wyjście do własnego ogródka. Mieszkanie jest duże, ładne i gotowe do wprowadzania się. Nie potrzeba dodatkowych remontów. Już nie mogę się doczekać – dodawała. Pani Anna z mężem pracowała przez lata w głogowskiej jednostce wojskowej. – Pracowałam w księgowości, mąż był wojskowym. I nigdy nie sądziłam, że po tylu latach wrócę i zamieszkam na tym terenie – wzruszała się.

Do końca września mają zakończyć się prace wokół budynku. Wysiana zostanie trawa, posadzone tuje. Chodniki są już prawie gotowe. Będzie też plac zabaw. W październiku lokale zostaną przekazane najemcom. – Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – informuje Robert Musiał, prezes TBS-u.

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa trzeciego bloku na tym osiedlu. Czytaj więcej: TUTAJ.
Czy wiesz, że projekt pierwszego z budynków TBS-u przy ul. Generała Sowińskiego otrzymał prestiżową nagrodę? Czytaj: TUTAJ.
MK

Podziel się informacją ...
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się