Dzieje sięFotoGłogów

Klucze wręczone, wstęga przecięta! Oficjalnie otwarcie domów dziecka5 min na czytanie

Klucze wręczone, wstęga przecięta! Oficjalnie otwarcie domów dziecka 20

Na ul. Folwarcznej odbyło się oficjalne przekazanie kluczy do dwóch domów dziecka, które powstały w Głogowie (przy. red. drugi przy ul. Spadzistej). Nie zabrakło z tej okazji prezentów i życzeń.

– W każdym z domów jest po 14 dzieci a warunki są nieporównywalne do tego starego domu. Stary budynek był olbrzymi, miał stołówkę, świetlicę. Tutaj mamy kameralne domki w systemie rodzinnym z 6 wychowawcami na każdej placówce – cieszyła Monika Makowska-Sikora, dyrektor Powiatowego Centrum Administracyjnego w Głogowie.

Okolicznościowymi odznakami „Złotymi Herbami Powiatu Głogowskiego” odznaczono osoby, który miały duży udział w przeprowadzeniu tej inwestycji: Teresa Samołyk, Paulina Szłapczyńska, Wojciech Borecki i Monika Makowska-Sikora.

Starosta Jarosław Dudkowiak wyliczał, że obie inwestycje kosztowały ponad 2,8 mln zł z czego dofinansowanie wyniosło w granicach 80 proc. – Spełniliśmy obietnicę, którą złożyliśmy w poprzedniej kadencji. Byliśmy za te dwa domy dziecka bardzo krytykowani. Myślę, że wychowankowie będą szczęśliwi – mówił.

Stary budynek przy ul. Lipowej zostanie wystawiony na sprzedaż. Wszystko wskazuje na to, że być może wkrótce powstanie jeszcze taki kameralny dom dziecka, ale na to najpierw trzeba zdobyć fundusze.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się