Dzieje sięGłogów

Koalicja? Poseł Zubowski: Stoi pod znakiem zapytania1 min na czytanie

Wojciech Zubowski: Jest wielka radość! Kampania była długa i trudna

Ostatnie dni w Sejmie były naprawdę gorące. Emocje wzbudziło zwłaszcza głosowanie “Piątka dla zwierząt” – ustawa została uchwalona, ale nie wszyscy posłowie koalicji rządzącej poparli ten projekt. Padły więc zapowiedzi o końcu koalicji PiS-u z Porozumieniem Jarosława Gowina oraz Solidarnej Polski.

– Koalicja? Myślę, że stoi pod znakiem zapytania, ale kluczowe będą kolejne dni. Uważam, że dojdzie do zmian w rządzie, do rekonstrukcji, ale o tym mówiliśmy już od dawna – przypomina poseł Wojciech Zubowski z Głogowa (PiS).

Radoxim 5

Zaznacza, że w polityce zmiany są potrzebne i dochodzi do nich dość często, więc to nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. – Pamiętajmy, że przeciwni uchwale byli też niektórzy posłowie naszej partii – zwraca uwagę. Rząd mniejszościowy? Być może czekają nas wcześniejsze wybory? Zdaniem posła nie ma się o co martwić, bo raczej żadnych z tych scenariuszy nie dojdzie do skutku. “To nie jest koniec świata, a koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy” – skomentował w piątek (18.09.) na antenie RMF FM poseł PiS Marek Suski “niesubordynację” koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości. “Uważam, że nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka” – dodał.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się