Dzieje sięFotoGłogów

Kobieta pod kołami osobówki na ul. Legnickiej. Świadkiem wypadku był policjant po służbie. Pomógł2 min na czytanie

Kobieta pod kołami osobówki na ul. Legnickiej. Świadkiem wypadku był policjant po służbie. Pomógł

Około godz. 16:30 na ulicy Legnickiej, na przejściu dla pieszych na wysokości izby wytrzeźwień, doszło do poważnego wypadku. Rowerzystka została potrącona przez` samochód. 

Z ustaleń policjantów wynika, że 23-latka wjechała na przejście dla pieszych i uderzyła w nią kia jadąca w kierunku centrum miasta. Uderzenie miało ogromną siłę. Rower został bardzo poważnie uszkodzony, a szyba w samochodzie pękła. Kobieta upadając na jezdnię doznała poważnego urazu głowy. Nie miała kasku.

Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz wydziału kryminalnego głogowskiej komendy po służbie. Mieszka w jednym z pobliskich bloków i widziała całe zdarzenie. Wybiegł z bloku i zaczął udzielać poważnie rannej kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Kobieta byłam przytomna, krwawiła z głowy oraz miała mocny uraz nogi. Funkcjonariusz zajął się kobietą do momentu przyjazdu na miejsce karetki. 

Jak udało nam się ustalić, udzielający pomocy policjant to funkcjonariusz z wieloletnim stażem z ukończonym kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy, co – jak widać – przydaje się nie tylko podczas służby, ale i po jej zakończeniu. 

Kobieta trafiła na sygnale do głogowskiego szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana, a ruch odbywa się na jednym pasem. Na miejscu swoje czynności wykonuje policja oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. 
RED

Podziel się informacją ...
  • 331
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się