Dzieje sięGłogów

Kobieta zasłabła w mieszkaniu. W takich sytuacja pomoc strażaków jest nieoceniona. Pogotowie nie wystarczy3 min na czytanie

Kobieta zasłabła w mieszkaniu na ul. Obrońców Pokoju 15

Do zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut temu. Pod blok przy. ul. Obrońców pokoju podjechała karetka i wóz strażacki. Jak informują strażacy, kobieta upadła prawdopodobnie z powodu niedowładu nóg. Była w mieszkaniu sama, ale udało jej się wezwać pomoc.

– Dostaliśmy zawiadomienie o godzinie 10.46. Pogotowie zostało zadysponowane z Polkowic z powodu braku dostępnych służb ratowniczych w Głogowie. Obecnie poszkodowana znajduje się pod opieką ratowników medycznych – informuje Szymon Szydłowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.

Zgłoszenie wpłynęło do ratowników medycznych i strażaków, którzy w ciągu kwadransa byli na miejscu i udzieliły niezbędnej pomocy. Strażacy musieli wyważać drzwi do mieszkania na drugim piętrze w bloku przy ul. Obrońców Pokoju w Głogowie. W takich sytuacjach zawsze najważniejsze jest zdrowie i życie osoby potrzebującej pomocy. Zamki w drzwiach nie stanowią przeszkody.

– Karetki i szpital, do którego ratownicy mają zawieźć poszkodowaną, rozdysponowuje koordynator wojewódzki. Nie jest to więc tak, że ratownicy sami o tym decydują – informuje Ewa Todorov, rzecznik prasowa Szpitala w Głogowie, odpowiadając na nasze pytanie, dlaczego poszkodowanej nie zabrano do naszej lecznicy, bardzo niedaleko. – To ściśle zaplanowany system, który ma na względzie choćby to, jakiej pomocy wymaga pacjent i czy w danym szpitalu jesteśmy w stanie go podjąć. Dlatego pacjentka nie znajduje się w głogowskim szpitalu – mówi.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się