Dzieje sięGłogów

Kobiety rządzą u Hołowni. Tym razem zorganizowały w Głogowie spotkanie z cyklu “Poznajmy się”1 min na czytanie

Kobiety rządzą u Hołowni. Tym razem zorganizowały w Głogowie spotkanie z cyklu "Poznajmy się"

Akcja „Poznajmy się” Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni na Starym Mieście w Głogowie. Można było dostać wodę do picia z logiem, żółty balonik, puszczać bańki i porozmawiać.

„Poznajmy się” to ogólnokrajowy cykl spotkań z mieszkańcami miast i miasteczek w każdym powiecie. Tydzień temu na Dolnym Śląsku takie spotkanie było w Górze, dziś – w Głogowie. Przy okazji imprezy pod kolegiatą. Namiot stowarzyszenia można było spotkać po drodze na marinę i do kolegiaty, przy przejściu dla pieszych przy ul. Kamienna Droga. – Mieszkańcy bardzo miło z nami rozmawiają. Pytają o naszą działalność – powiedzieli nam działacze stowarzyszenia.

A wśród nich widzieliśmy znane twarze. Choć przyjechało także wsparcie z Wrocławia. W Głogowie działa koło stowarzyszenia, które liczy 10 osób. W przyszłości ma być z tego partia, która właśnie się zawiązuje. – Dziś rozmawiamy z mieszkańcami Głogowa o naszej działalności, opowiadamy o naszych akcjach charytatywnych, których było już wiele i które planujemy. Integrujemy się z ludźmi, co tydzień jesteśmy w innym mieście – mówi Beata Sroka, przewodnicząca głogowskiego koła.

Tak się składa, że władzę w kole głogowskim mają kobiety. W zarządzie są jeszcze zastępczyni Małgorzata Gołębiewska-Malec oraz Ewa Kołodziej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się