Region

Kodowanie nie musi być trudne!3 min na czytanie

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca! 1

Rusza CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania promujący programowanie i umiejętności cyfrowe. Na Dolnym Śląsku do akcji włączyło się 13 szkół prowadzonych przez samorząd województwa, które zorganizują u siebie warsztaty i wykłady zachęcające do poznania tajników kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której, europejskie państwa rywalizują ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem. W ostatniej edycji wzięło w niej udział blisko 2,7 mln osób z ponad 70 krajów. W tym roku swój udział w projekcie zgłosiło także 13 placówek z Dolnego Śląska, dla których organizatorem jest samorząd województwa.

Radoxim 3

– Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Właśnie dlatego nasze szkoły włączyły się do akcji CodeWeek i przez najbliższe dni będą zachęcać uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych do rozpoczęcia swojej przygody z kodowaniem – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

A jakie dokładnie atrakcje czekają na uczestników CodeWeek w naszym regionie? Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu zaplanował zajęcia z robotami Mind i Codey Rocky, a Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze zestaw ćwiczeń „Terapia z klasą”. Ciekawy program przygotował też Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu, który podczas warsztatów chce zakodować informacje dotyczące Karpacza i wspólnie stworzyć mapę miejscowości.

CodeWeek potrwa od 5 do 20 października, więcej o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.codeweek.eu.

Wydarzenia w ramach akcji CodeWeek na Dolnym Śląsku

 • Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu- 6 października 2019 r. godz. 14.00 – 18.00
 • Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu -15 października godz. 11.30-13.00
 • Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy – 7– 11 października
 • Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna- 8-30 października
 • Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu – 7 października 2019 r. godz. 13.00 – 15.00
 • Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu- 7-11 października 2019 r.
 • Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci “Jagusia” w Kudowie-Zdroju- 7- 11 października 2019r.
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze- 17 października 2019 r. godz. 16.00-18.00
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie- 7-16 października 2019 r.
 • Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu- 14-19 października 2019 r.
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach- 10-18 października
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu – 7-11 października
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie – 7-11 października
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Region