Kolarze TC Chrobrego Głogów z sukcesami na trasach

15:33, 04.05.2022 strony Aktualizacja: 15:33, 04.05.2022

Weekend majowy upłynął zawodnikom TC Chrobry Scott Głogów pod kątem zwycięstw i doskonałych startów w wyścigach międzynarodowych z kalendarza UCI i w wyścigach krajowych.

Młodzik Piotr Gogol wygrał kryterium uliczne w Cieplicach, a Patryk Gieracki wygrał w kategorii Elita wyścig w Chrząstowicach.

Na terenie Węgier, Słowacji i Polski rozgrywany jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich dla kategorii Młodzieżowiec - Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak UCI 2.2. Doskonale spisała się ekipa Bolesława Bałda TC Chrobry Scott Głogów w składzie - Damian Bieniek, Piotr Mierzyński, Antoni Olszar, Szymon Łapsa i Łukasz Skoczylas.

W drużynowej klasyfikacji generalnej zostali najlepszą polską ekipą (4. miejsce na 22 ekipy narodowe i kontynentalne).

Damian Bieniek sklasyfikowany został wśród polskich zawodników na 2, Antoni Olszar 4, a Piotr Mierzyński na 6. miejscu.