Dzieje sięGłogów

Kolejna dziupla w centrum miasta z automatami do gier. KAS będzie interweniować1 min na czytanie

Kolejne nielegalne automaty zlikwidowane

Ten lokal przy ul. Głowackiego, gdzie znajdują się automaty do gier, funkcjonuje od niedawna. Rolety antywłamaniowe są zasłonięte. Wejście do pomieszczenia jest monitorowane. Jak wejść do środka? – Z ulicy nikt nie wejdzie – twierdzą mieszkańcy. Na schodach stoją zwykle dobrze zbudowani mężczyźni. Pod lokal podjeżdżają różni ludzie, ale “ochroniarze” wiedzą, kogo wpuścić. – Przyjeżdżają drogimi samochodami. Tylko po to, by pograć na automatach? – zastanawiają się.

Lokal czynny jest całą dobę. – Musisz mieć osiemnaście lat – powiedział nam pracownik, który przyjmuje klientów w tym przybytku. Przez uchylone drzwi udało nam się zobaczyć automaty. Ustawione są tam również kanapy, a na stołach stoi alkohol. – Narkotyki? Prostytutki? To jest przecież wszędzie – sugerował. – Czy ktoś wygrywa na tych automatach? No sporadycznie, bo to tak jak byś chciał wygrać milion w Lotto. Prawie wszyscy topią tutaj swoje majątki – dodał.

Krajowa Administracja Skarbowa wie o kolejnym takim miejscu w Głogowie i będzie interweniowała. Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowa, wylicza, że w ciągu miesiąca takich dziupli likwiduje się w naszym województwie w granicach 30-40. – Mimo bardzo wysokich kar finansowych proceder trwa – przyznaje. Jeden nielegalny automat do gier to kara 100 tys. zł. – To kary administracyjne – zaznacza. Administracyjne kary to takie, które powinno się łatwiej egzekwować. I w zasadzie tak jest – w praktyce okazuje się, że interes ma się dobrze: właściciele płacą żądane kary, by za chwilę ponownie otworzyć dziuplę. – Te miejsca często zmieniają szyldy – nazywane są dla przykładu klubami fitness czy salonami fryzjerskimi – wymienia rzecznik. Nie ma na nich mocnych? Na razie w naszym mieście z tym problemem nie udało się uporać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się