my:ŻukowiceRegion

Kolejna edycja programu. Seniorzy podróżują, ale nie tylko2 min na czytanie

Kolejna edycja programu. Seniorzy podróżują, ale nie tylko

Po raz drugi na terenie gminy Żukowice ruszyła edycja “Klubu Seniora”.  15 seniorów uczestniczy raz w tygodniu w zajęciach, a klub ma swoją siedzibę w Zabłociu. Postanowienie seniorów na ten rok było takie, aby więcej podróżować i jak postanowili, tak też sukcesywnie ten cel realizują.

W obecnej edycji, seniorzy oprócz cotygodniowych zajęć na miejscu planują dużo podróży i tych lokalnych i dalszych. W tym roku odwiedzili już Zamek Książ podczas corocznego święta kwiatów, ZOO we Wrocławiu, w którym Afrykarium większość seniorów widziała po raz pierwszy, zamek w Kórniku oraz pałac w Rogalinie, Zwiedzili Wzgórza Dalkowskie, odwiedzili pałac w Czernej, a także kaplicę w Szczepowie.

Przed seniorami jeszcze wyjazd na noc kabaretów oraz wycieczka do fabryki bombek. Sporo się dzieje nawet bez podróżowania. Zajęcia z fizjoterapeutą podczas których seniorzy trenują kręgosłup, rozciągają mięśnie a także uczą się niezbędnej sztuki relaksacji. Są też zajęcia z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania połączone z warsztatami kulinarnymi. Na każdych zajęciach seniorzy ćwiczą pamięć i koncentrację poprzez pakiety ćwiczeń i łamigłówek. Odbywały się wykłady z policją na temat bezpieczeństwa seniorów. Cyklicznie odbywają się zajęcia arteterapeutyczne oraz rękodzielnicze podczas których seniorzy wykonali już wiele prac, między innymi: wianki metodą scrapbookingu, obrazy metoda stringartu, ręcznie wykonane dekoracyjne poduszki, wiosenne wianki na drzwi, pejzaże farbami wodnymi, pisanki malowane woskiem, i wiele innych pięknych prac.

– Klub seniora chętnie bierze udział w różnych przedsięwzięciach. W tym roku seniorzy wzięli udział w Koncercie Noworocznym organizowanym przez Fundację Eudajmonia we Wrocławiu. W tłusty czwartek przygotowali całą górę pączków, którymi obdzielili instytucje w gminie, wzięli udział w dożynkach gminnych w Kromolinie, wykonali rekordowo duże palmy do kościołów w gminie. A to jeszcze nie koniec roku. Do grudnia seniorzy mają zaplanowanych wiele ciekawych aktywności, o których będziemy jeszcze informować. Zajęcia w Klubie Seniora są ciekawe a panująca w nim atmosfera zapewnia stałą wysoką frekwencję na zajęciach – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice