Dzieje sięGłogów

Kolejne cztery hybrydowe autobusy dla Głogowa. Trafią do nas kolejne miliony1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 751

W ratuszu odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu kolejnych autobusów dla Komunikacji Miejskiej w Głogowie. Cztery –nowoczesne i ekologiczne – autobusy będą kosztowały 8 mln zł z czego aż 5,5 mln zł pochodzić będzie w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

– Będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i starszych – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz. Pieniądze na inwestycje już są, więc teraz rozpocznie się procedura przetargowa. Umowa na ich zakup ma zostać podpisana na początku przyszłego roku. Głogowianie zobaczą autobusy jednak dopiero w 2021 roku.

– Czas oczekiwania na autobus hybrydowy od zamówienia to około rok – zauważał Piotr Miselis, prezes KM. – Będą to duże, bo 12 metrowe autobusy, a każdy z nich pomieści 100 pasażerów – dodawał. To już trzeci taki projekt w naszym mieście. Do tej pory udało się zakupić 20 nowych autobusów z czego 8 to hybrydy. Cała flota komunikacji to 34 pojazdy. Całkowity koszt zakupów osiągnął już 20,5 mln zł, z czego 10,2 mln udało się pozyskać z zewnątrz.

– Zagłębie Miedziowe pozyskało wiele pieniędzy na ten cel, czyli na wymianę autobusów, także dla Polkowic i Lubina. Mam nadzieję, że wprowadzając ekologiczne autobusy powietrze będzie coraz lepszej jakości – zauważył Tymoteusz Myrda, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się