Kolejne medale lekkoatletów Piasta na mistrzowskiej imprezie

09:22, 31.08.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:22, 31.08.2020
reo

Młodzicy, czyli lekkoatleci do lat 15, znów zdobyli wiele medali. Po udanym sezonie halowym na mistrzostwach Dolnego Śląska w Karpaczu młodzi lekkoatleci Piasta Głogów przywieźli tym razem dziewięć medali, w tym cztery tytuły mistrzowskie. Złoty medal dla Julii Zaorskiej w biegu na 200 m przez płotki (31,59 s) i srebrny na 80 m (12,52 s).

Amadou Diallo też wygrał w biegu na 110 m przez płotki (15,17 s), podobnie jak Adrian Kołodziej w wieloskoku (11,64 m), ale reż osiągnął srebrny medal w skoku wzwyż (160 cm). Największym zaskoczeniem było zdobycie tytułu mistrzowskiego w sztafecie 4 x 100 m przez płotkarzy i skoczków w składzie Michał Rokaszewicz, Michał Poprawski, Kołodziej, Diallo.

Srebrne medale zdobyli jeszcze Michał Poprawski w biegu na 200 m przez płotki i Michał Rokaszewicz 110 m przez płotki. Brązowy dla Natalii Zaorskiej w biegu na 80 m przez płotki.

- Jestem dumny i bardzo usatysfakcjonowany z postawy moich podopiecznych, osiągnęliśmy wspólnie założone cele - cieszył się trener Tadeusz Karpowicz. Piasta czekają jeszcze starty na mistrzostwach Polski w tej kategorii oraz starszej.