Sport

Kolejne medale lekkoatletów Piasta na mistrzowskiej imprezie1 min na czytanie

Kolejne medale lekkoatletów Piasta na mistrzowskiej imprezie

Młodzicy, czyli lekkoatleci do lat 15, znów zdobyli wiele medali. Po udanym sezonie halowym na mistrzostwach Dolnego Śląska w Karpaczu młodzi lekkoatleci Piasta Głogów przywieźli tym razem dziewięć medali, w tym cztery tytuły mistrzowskie. Złoty medal dla Julii Zaorskiej w biegu na 200 m przez płotki (31,59 s) i srebrny na 80 m (12,52 s).

Amadou Diallo też wygrał w biegu na 110 m przez płotki (15,17 s), podobnie jak Adrian Kołodziej w wieloskoku (11,64 m), ale reż osiągnął srebrny medal w skoku wzwyż (160 cm). Największym zaskoczeniem było zdobycie tytułu mistrzowskiego w sztafecie 4 x 100 m przez płotkarzy i skoczków w składzie Michał Rokaszewicz, Michał Poprawski, Kołodziej, Diallo.

Srebrne medale zdobyli jeszcze Michał Poprawski w biegu na 200 m przez płotki i Michał Rokaszewicz 110 m przez płotki. Brązowy dla Natalii Zaorskiej w biegu na 80 m przez płotki.

– Jestem dumny i bardzo usatysfakcjonowany z postawy moich podopiecznych, osiągnęliśmy wspólnie założone cele – cieszył się trener Tadeusz Karpowicz. Piasta czekają jeszcze starty na mistrzostwach Polski w tej kategorii oraz starszej.