Dzieje sięFotoGłogów

Kolejne miasto idzie wzorem Głogowa i stawia wiaty przystankowe w kształcie piłkarskiej bramki2 min na czytanie

Kolejne miasto idzie wzorem Głogowa i stawia wiaty przystankowe w kształcie piłkarskiej bramki 6

Wiaty przystankowe, które przypominają piłkarskie bramki, postawiono w okolicach stadionu Chrobrego Głogów. Są takie cztery – zostały sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Później śladem Głogowa poszyły Polkowice, teraz robi to Częstochowa – gdzie powstał taki przystanek z okazji 100-lecia Rakowa.

– Zainteresował mnie nimi Michał Frąckowiak. Później miałam okazję pojechać na wyjazdowy mecz Chrobrego do Tychów, gdzie zauważyłam na ulicach takie oryginalne i ciekawe przystanki. Uważam, że to dobry pomysł, aby utożsamiać się ze swoim klubem i jego barwami – mówi nam Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta miasta, pomysłodawca takich przystanków. I wydaje się, że właśnie ten pomysł przystanków w pomarańczowo-czarnych barwach mieszkańcom przypadł do gustu.

– Ważne było wsparcie kibiców. Oddali ponad tysiąc głosów na ten projekt. Myślę, że to świetna rzecz, takie uzupełnienie infrastruktury wokół stadionu – dodaje. Ponadto w autobusach komunikacji miejskiej na ul. Wita Stwosza pojawia się komunikat “Stadion Chrobrego Głogów”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się