Sport

Kolejne udane występy Legionu Głogów. Medale!2 min na czytanie

Kolejne udane występy Legionu Głogów. Medale!

Mistrzostwa Polski muaythai w miały odbyć się półtora miesiąca temu. Wtedy zawodników Legionu Głogów zgłoszonych na turniej było kilkunastu. W nowym terminie nasza reprezentacja, z różnych względów, mocno się uszczupliła. Mimo wszystko udało się osiągnąć wiele dobrych wyników. Po pięknych walkach tytuły mistrzowskie zdobyli juniorka Żaneta Krawczyk(kategoria poniżej 71 kg oraz otrzymała tytuł najlepszej juniorki turnieju), kadetka Maja Mołodecka (poniżej 63,5 kg oraz tytuł najlepszej kadetki turnieju), junior Michał Andrasz (powyżej 81 kg).

– Dla Michała to już drugi tytuł mistrzowski w muaythai natomiast Żaneta i Maja mistrzyniami są po raz pierwszy – komentuje Maciej Domińczak, trener Legionu dodając, że cała trójka zawalczyła na wysokim poziomie technicznym używając mnóstwa technik typowych dla tajskiego boksu. – Sędziowie w każdym przypadku byli jednomyślni i docenili kunszt naszych fighterów przyznając im zwycięstwo – zaznacza. Srebrne medale zdobyli Antoni Krężel (kat. dzieci młodsze poniżej 38 kg), Nina Hrywicka (kat. dzieci starsze, powyżej 63,5kg). – Antek już w pierwszej rundzie poczuł co to znaczy przyjąć kilka low kicków od kadrowicza. Skończyło się to dla niego liczeniem jednak nasz młody wojownik pokazał charakter, zacisnął zęby i walczył do samego końca często odgryzając się dużo bardziej doświadczonemu rywalowi – relacjonuje Domińczak. Chwali też Ninę Chrywicką.

– Od samego początku walka się nie układała. Rywalka tego dnia miała znacznie więcej pomysłu na pojedynek a i kondycja jakby z Niny coraz bardziej ulatywała. To pierwszy start Niny na tak poważnej imprezie i oby na kolejnych było znacznie lepiej – przytacza trener. Debiut, z konieczności, jako pierwszy trener na ważnym turnieju zaliczył Piotr Jurkowski.
RED

Podziel się informacją ...
  • 28
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport