Dzieje sięGłogów

Kolejni pracownicy DPS-u z COVID 19! Na własną rękę robią testy2 min na czytanie

Kolejni pracownicy DPS-u z COVID 19! Na własną rękę robią testy

Pracownicy DPS – u na własną rękę robią badania na covid w ramach programu dla naszego regionu uruchomionego przez MCZ. Pierwsi zrobili je w piątek, pozostali idą dziś. Wyniki już są – siedem osób jest pozytywnych.

W zeszłym tygodniu covid wykryto u dwóch podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Magnolia w Głogowie. Niestety, jeden z nich – starszy schorowany człowiek – zmarł. Miał wiele chorób współistniejących, ogólnie był bardzo schorowany i zapewne covid pogorszył jego stan. Druga z zakażonych osób przebywa w szpitalu w Bolesławcu, dowiedzieliśmy się, że czuje się dobrze. Zarówno pracownicy, jak i pensjonariusze DPS w strachu czekali na badania w kierunku wirusa. Niestety, nie doczekali się. W piątek pierwsze osoby poszły na własną rękę do punktu uruchomionego przez MCZ przy ul. Sportowej. Są już pierwsze wyniki badań.

Niestety, siedmiu pracowników DPS ma pozytywny wynik. To jest stan na poniedziałek (12.10.) rano. – Są w domach – poinformował dyrektor Dariusz Wojtkowiak. – Dwie osoby mają lekkie objawy choroby, pozostałe przechodzą wirusa bezobjawowo – dodał, że kolejne osoby – w tym on – dziś będą próbowały dostać się na testy do punktu Miedziowego Centrum Zdrowia przy ul. Sportowej.

– Problemem jest przepustowość tego punktu. W piątek tam byłem, niestety nie zdążyłem przed zamknięciem – mówi dyrektor, że średnio mogą tam przyjąć cztery osoby na godzinę. – Próbujemy się jakoś ratować. Idziemy ponownie dzisiaj na wymazy– dodaje dyrektor. Jak wyjaśnia, pozmieniano procedury i sanepid teraz nie kieruje na wymazy w takich przypadkach, jaki dotknął jego placówkę. – Mógłbym je sfinansować wszystkim pracownikom i podopiecznym, lecz byłby to koszt ok. 100 tys. zł. Tych pieniędzy po prostu w placówce nie mamy – mówi.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się