Dzieje sięGłogów

Kolejny dzień protestów w Głogowie. Znów poszli pod siedzibę PiS-u1 min na czytanie

Kolejny dzień protestów w Głogowie. Znów poszli pod siedzibę PiS-u

Pod miejskim ratuszem ponownie zgromadzili się ci, którzy protestują przeciwko publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jeszcze wczoraj (27.01.) było to około 20 osób. Dziś (28.01.) około godz. 19 było ich więcej, bo w granicach 100 osób. Tradycyjnie ruszyli pod siedzibę PiS-u przy ul. Poczdamskiej.

Oczywiście nie zabrakło transparentów z symbolem Strajku Kobiet – błyskawicą. Znów były też hasła skierowane w stronę PiS-u. O co walczą? Przekonują, że o prawo wyboru.

Przypomnijmy, że do Sądu Rejonowego w Głogowie wpłynął wniosek policji o ukaranie jednej z organizatorek strajku kobiet w naszym mieście. Terminu sprawy jeszcze nie ma, sędzia zapoznaje się z materiałami. Według policji, marsze kobiet w naszym mieście organizatorki powinny wcześniej zgłosić, gdyż nie były to zgromadzenia spontaniczne, lecz zaplanowane. Więcej szczegółów: TUTAJ. Jakie mogą być tego konsekwencje? Pod tym linkiem również się tego dowiesz.

Tylko na naszym portalu głos w tej sprawie zabrał Wojciech Zubowski. Nie ukrywał, że protestujący mają również cele polityczne uderzające w rządzącą partię PiS. – Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które wypowiadają się w tych sprawach, skorzystają z możliwości zapoznania się z uzasadnieniem, które wyjaśnia dlaczego Trybunał konstytucyjny wydał takie orzeczenie– zachęcał poseł. Pisaliśmy o tym więcej: TUTAJ.

Wydaje się, że to nie koniec “strajków”, choć oficjalnie nazywanych “marszami”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się