Sport

Kolejny krok do wielkiej sportowej kariery. Filip wypływał trzy finały na mistrzostwach Polski1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 435

W Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Polski (kategoria 15 lat) w pływaniu. Filip Sobiechowski z Głogowa osiągnął tam duży sukces. Znalazł się w najlepszej „ósemce” wśród 452 pływaków z 144 klubów całej Polski. Głogowianin trzykrotnie popłynął w finałach tej imprezy – w kat. A na dystansie 1500 m i 200 m oraz w kategorii B na dystansie 400 m w stylu dowolnym. I w tych poszczególnych konkurencjach zajmował kolejno 7, 8 i 11 miejsca.

– Brak doświadczenia nadrabiał ambicją i determinacją – mówią dumni rodzice chłopaka.

– Mój występ oceniam na piątkę z plusem. Myślę, że na dystansie 400 m stać mnie było na najlepszy wynik, ale chyba zabrakło trochę spokoju i doświadczenia. Jednak z każdym kolejnym występem czegoś się uczę – podsumowuje swój udział w zawodach Filip.

Trenuje… dziewięć razy w tygodniu. Zamierza kontynuować sportowa karierę w Głogowie pod okiem obecnego trenera Adriana Szajnickiego. A jego celem jest medal na następnych mistrzostwach. Pasje do pływania dzieli jednak z tą do teatru. W czerwcu można go było oglądać w roli tytułowej w “Fircyk w zalotach” wystawianym przez głogowski teatr „Intermedium”. Ukończył Szkołę Podstawową nr 8, stara się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Głogowie.

Do tej pory jego największe sukcesy to mistrzostwo Dolnego Śląska na dystansie 200 m, 2. miejsce na 400 m oraz ponad 50 medali zdobytych na zawodach krajowych i międzynarodowych. Został także uznany najlepszym pływakiem 2018 roku ze swojego rocznika w województwie w rankingu „TOP 10 Polska”.
MK
fot. nadesłane

Podziel się informacją ...
  • 79
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport