KGHMRegionŻukowice

Kolejny sprzęt dla strażaków. Pomogła fundacja KGHM-u1 min na czytanie

Kolejny sprzęt dla strażaków. Pomogła fundacja KGHM-u

Kolejny sprzęt i wyposażenie trafi do Jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Żukowice. – Informacja o pozytywnym rozpatrzeniu złożonego przez gminę wniosku, trafiła do nas w ostatnich dniach kwietnia. Obecnie jesteśmy na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn.

Pieniądze na zakup nowego sprzętu i materiałów dla strażaków pochodzić będą z budżetu gminy Żukowice oraz Fundacji KGHM Polska Miedź, która przeznaczy na ten cel 20 tys. zł.

Radoxim 5

– Warto tutaj wspomnieć, że w związku z wojną na Ukrainie, w odpowiedzi na apel Komendy Głównej PSP, nasze jednostki udzieliły wsparcia i przekazały dla ukraińskich strażaków część swojego sprzętu, aby Ukraińscy Druhowie jeszcze skuteczniej gasili pożary wywołane działaniami wojennymi. Dlatego tym bardziej zakup wyposażenia jest konieczny. Poza tym nowy sprzęt przyczyni się do większego bezpieczeństwa i skuteczności biorących udział z działaniach ratowniczo-gaśniczych – dodaje.

– W tym roku strażacy mają wiele powodów do zadowolenia. Dzięki pozyskanym dotacjom, nasze jednostki wzbogacą się o nowy wóz strażacki, sprzęt pożarniczy i środki ochrony osobistej. Zakup wyposażenia planuje się zrealizować jeszcze w tym roku. – zaznacza Wołoszyn.
RED

Zobacz inne

Więcej w KGHM