Dzieje sięmy:GminaGłogówRegion

Kolizja na DK12. Najbardziej ucierpiało dziecko2 min na czytanie

Kolizja na DK12. Najbardziej ucierpiało dziecko 1

Dwa pojazdy osobowe zderzyły się wczoraj (05.12) po godzinie 17:00 na DK12 w okolicach Wilkowa. Oba pojazdy były marki volksvagen, były to golf i touran. Droga przez najbliższe dwie godziny od czasu zdarzenia była nieprzejezdna, na miejscu pojawiła się policja i dwa zastępy straży pożarnej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kolizji doprowadziła kierująca touranem, która zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka golfem – Gdy służby przybyły na miejsce zdarzenia, pojazdy znajdowały się poza jezdnią, w odległości około 100 metrów od siebie. W pojazdach były cztery osoby poszkodowane, z czego jedna zakleszczona. Musieliśmy użyć specjalnego sprzętu hydraulicznego – relacjonuje Szymon Szydłowski, rzecznik Straży Pożarnej w Głogowie. Mówi także, że trzy osoby, w tym dwie kobiety, które kierowały pojazdami, nie doznały szczególnych obrażeń i udzielono im jedynie ogólnej pierwszej pomocy.

W gorszej sytuacji był jadący w golfie 11-latek, u którego ucierpiało oko – Wszyscy oprócz 11-letniego chłopca zostali wypisani i skierowani do leczenia ambulatoryjnego – mówi Ewa Todorov, rzecznik prasowa Szpitala w Głogowie – chłopiec został przekierowany na oddział okulistyczny we Wrocławiu.

RED

Z pierwszych ustaleń wynika, że kierująca touranem zjechała na przeciwległy pas, doprowadzając do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka golfem.

foto: OSP Serby

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się