Dzieje sięGłogów

Kolizja renault i skody na skrzyżowaniu koło liceum1 min na czytanie

Kolizja seata i skody na skrzyżowaniu koło liceum

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Jedności Robotniczej i Sikorskiego w Głogowie – na wysokości I Liceum Ogólnokształcącego. Zderzyły się tam dwa samochody renault i skoda. Oba zostały uszkodzone na tyle poważnie, że trzeba było wezwać lawety. Nikomu nic się nie stało. Ruch na skrzyżowaniu odbywa się bez utrudnień.

Przypomnijmy, że miasto organizuje projekt stałej organizacji ruchu sygnalizacji świetlnych w ciągu ulicy Sikorskiego. Potrzebny jest projekt budowlano-wykonawczy dzięki któremu zostanie skoordynowany ruch na wszystkich sygnalizatorach na tej ulicy tworząc efekt tzw. zielonej fali dla samochodów.

Radoxim 5

Ten projekt miał już powstać do 15 maja, ale tak się nie stało. Dlaczego? Ruch na ulicach się zmienił w związku z epidemią koronawirusa. Teraz, gdy aut na drogach jest znacznie więcej, trzeba badania przeprowadzić raz jeszcze.

– Nowe pomiary pojazdów umożliwiły prace nad dopuszczalnymi wariantami rozwiązań projektowych sterowników sygnalizacji świetlnych. Pozwoliło również na uwzględnienie innych modeli rozwiązań, których koncepcje – czytamy, że chodzi m.in. o ostateczną wersję bezkolizyjnej projekcji ruchu na skrzyżowaniu ulic Jedności Robotniczej i Generała Sikorskiego. Opracowanie tej dokumentacji ma nastąpić więc ostatecznie w trzecim kwartale br.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się