BIZNESStarówkaSerceGłogowa

Kolorowe parasolki mogą zawisnąć nad ulicą Grodzką w Głogowie1 min na czytanie

Kolorowe parasolki mogą zawisnąć nad ulicą Grodzką w Głogowie

Ulice schowane w cieniu parasoli? “The Umbrella Sky Project” wymyśliła portugalska agencja w ramach Festiwalu Sztuki, który odbył się w Portugalii. Pierwsze parasolki zostały powieszone w 2012 roku.

Projekt przyjął się na tyle, że kolejne państwa zdecydowały się tworzyć podobne instalacje w swoich miastach m.in. we Włoszech, Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podobne kolorowe parasolki zdobią już wiele polskich miast. Pomysł, żeby takie instalacje były również w Głogowie, zrodził się w ramach długoterminowego projektu #StarówkaSerceGłogowa, którego koordynatorką jest Ella Mrówczyńska, mieszkanka ul.Grodzkiej.

W uzasadnieniu wniosku złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego czytamy, że tętniące życiem Stare Miasto to cel, który powinien przyświecać nam wszystkim – mieszkańcom Głogowa. Chcemy stworzyć miejsce z pozytywną energią. A to wymaga przeróżnych „instalacji” i pewnie wielu innych pomysłów, żeby ludzi na starówkę sprowadzić. Parasolki to jeden ze sposobów. Będą zakładane w sezonie wiosna/lato – każdego roku. Na parasolki nad Grodzką będzie można niebawem zagłosować. Możemy liczyć na Wasze wsparcie?

Z pozdrowieniami

Zespół #StarówkaSerceGłogowa

Zobacz inne

Więcej w BIZNES